Tohum Takas Ağı Kampanyası Devam Ediyor : Tohumlar Desteğinizi Bekliyor!

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği olarak, Adım Adım Oluşumu desteği ile Ekim 2011’den bu yana yürüttüğümüz Tohum Takas Ağı Kampanyası’nı uzatma talebimiz kabul edildi.

Kampanya kapsamında bugüne kadar toplanan bağışlarla farklı bölgelerde yetiştirilmekte olan 42 ayrı cinsten, 155 yerel çeşidin ekimi sağlandı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde toplam 27 çiftlikte 4 bin 715 dönüm arazi projeye dahil edildi.

Çiftçi, tohum ve ekim alanı olarak talebin fazlalığı, Türkiye’nin biyolojik çeşitlilik ve yerel tohumlar açısından çok büyük bir potansiyele sahip olması gibi nedenlerle, bu potansiyelin en kapsamlı biçimde değerlendirilmesi ve ekimin-takasın sağlıklı biçimde yapılabilmesi için; gerekli eğitici kaynak oluşturma, eğitim, danışmanlık, analiz ve kayıt sisteminin oluşturulabilmesi amacıyla uzatılan Tohum Takas Ağı Kampanyası çerçevesinde sizi yerel tohumları yaşatmak için 11 Kasım’da Avrasya (ve 3 Mart 2013’te yapılacak Runtalya)Maratonu’nda koşmaya ve bağış toplamaya çağırıyoruz.

Bunun için İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Maraton Fuarı’nın ilk iki günü olan 8-9 Kasım’da, Yardımseverlik Koşusu Kaydı yaptırabilirsiniz.

Kayıt için kimlik ya da pasaport ile başvurmak, kayıt ücretinin yanı sıra, Adım Adım Oluşumu standında 25 TL olan bağış bedelini ödemek yeterli. Başvuru içinhttp://www.istanbulmarathon.org/genel-bilgiler/haberler/yardimseverlik-kosusu-kayitlari!.aspx

Tohumlar desteğinizi bekliyor! (Kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgi içinhttp://bugday.org/portal/sadakat.php)
Koşu ile ilgili bilgi için: Katibe İlhan
Adım Adım Oluşumu
katibe.ilhan@gmail.com

Tohum Takas Ağı Kampanyası’na Bağışlarınız için:EFT:
Alıcı Adı: Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği
Garanti Bankası Karaköy Şubesi – Şube No: 400
Hesap No:
 6295240
IBAN No: TR67 0006 2000 4000 0006 2952 40

Kredi kartı ile bağış yapmak için: https://www.bugday.org/portal/BagisAdimAdim.php 

Comments are closed.