Runtalya serüveni başladı!

Köyde günlerdir hasret kaldığımız güneş, kendisini cömertçe sunmaktan imtina etmiyor burada. Gözlerim kısılmaktan yorgun, yüzümün sağ yanı kızarmış, bu yazıyı yazıyorum. 1 Mart Cuma, bugün.

Uzun süren bir otobüs yolculuğunun ardından, bir-iki saat önce geldim Antalya’ya. Birazdan Doğa Koleji’ne gideceğim; öğrencilerle tohumu, yaşamı, doğayı konuşacağız 2 saat boyunca. Ardından, 14:00’de TRT 1 Radyo’da 14:00-14:30 arasında Sesli Rehber’e konuk olacağız canlı telefon bağlantısında. Tohumları, yaşamı, Buğday’ı ve Runtalya Maratonu’nu konuşmak için.

Ardından Berkay’la buluşurum, TaTuTa çiftliklerini dolaşıyordu sırayla, bitmiş olmalı işi. O da Runtalya’da koşacak.

Ertesi gün de Duygu, Bora ve Gizem’le buluşuruz, halk koşusunun yapılacağı meydanda stand açacaklar Buğday için. Ardından otel, koşu numaralarını almaca, 15:00-16:00 arasında da “Değişimin Ekolojisi: Yaptıklarımız Bir Fark Yaratıyor Mu?” başlığıyla bir söyleşi yapmaca.

Velhasıl, bu haftasonu Antalya’da oldukça yoğun, bir o kadar da keyifli geçeceğe benziyor.

Zamansal ve lojistik etmenler ne kadar izin verir bilemediğim için söz veremiyorum, ama bu haftasonu elimizden geldiğince hızlı ve sık güncelleyeceğiz burayı. Bol fotoğraf ve bol video koyabilmeyi de umuyoruz.

  

Comments are closed.